Gadżety dla zawodowego kierowcy — idealny prezent

Często słyszy się, że kierowcy ciężarówek są trochę jak marynarze. System, w jakim pracują, w mniejszym stopniu, ale łudząco przypomina system pracy marynarzy. Częste wyjazdy, pobyty poza domem. Mówi się, że kierowca jest gościem w domu. Bycie kierowcą to nie lada przygoda, ale i życie pełne wyzwań i rozłąki z najbliższymi. Z tego powodu pojazd, to drugi dom kierowcy. To dobrze wyposażona kuchnia, sypialnia, ale także miejsce do relaksu i odpoczynku, wszystko na kilku metrach kwadratowych.

Jaki prezent dla zawodowego kierowcy?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a to czas obdarowywania. Jak często zmagacie się z kreatywnością i szukacie dobrego pomysłu na prezent dla bliskich Wam osób? Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, podajemy kilka pomysłów na — naszym zdaniem — przydatny prezent dla kierowcy ciężarówki.

Gadżety dla zawodowego kierowcy — idealny prezent
Gadżety dla zawodowego kierowcy — idealny prezent

Wybudzacz — pierścień, który nie pozwoli zasnąć

Chwila dekoncentracji może kosztować nas nawet życie. Wybudzacz to urządzenie, które stale monitoruje puls. W przypadku spadku koncentracji zaczyna wibrować i wydawać sygnał dźwiękowy. Jest to sugestia, że potrzebna jest dodatkowa przerwa. To niedrogie urządzenie może okazać się bardzo przydatnym gadżetem.

Samochodowy ekspres do kawy

Kawa to podstawowy napój każdego kierowcy. Pozwala utrzymać czujność, rozgrzewa, ale także daje dużą przyjemność. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ekspresów zasilanych z gniazdka zapalniczki. Możliwość wypicia świeżej kawy będzie doceniona przez każdego kierowcę.

Akcesoria kuchenne

Tutaj mamy spore pole do popisu. Możesz wybrać pomiędzy kuchenką turystyczną, przenośną lodówką na zamrażane wkłady lub podłączaną do gniazda zapalniczki. Termos, naczynia turystyczne, papierowe kubki jednorazowe, czy poręcznie zapakowane sztućce będą super rozwiązaniem. Polecamy również zestaw pojemników na żywność, który pomoże utrzymać higienę i podzielić jedzenie na porcje. Tego nigdy za wiele!

Wideorejestrator

Każdy, kto pokonuje tysiące kilometrów miesięcznie, wie jak przydatne jest to urządzenie. Rejestruje to, co dzieje się przed lub za pojazdem — w zależności gdzie jest zamontowany. Jest to skuteczne narzędzie do walki z oszustami na drodze. W przypadku zdarzenia drogowego może stanowić dowód w sprawie ustalenia sprawcy. Pamiętaj, zwróć uwagę na jakość kamery — weź pod uwagę urządzenia o rozdzielczości minimum Full HD.

Ładowarka bezprzewodowa

Jeden z moich ulubionych gadżetów. Osobiście polecam uchwyt na telefon, ze wbudowaną ładowarką indukcyjną. Pozwala on na szybkie odłożenie telefonu do holdera, używając tylko jednej ręki. Nie musisz mocować się z kablem. Telefon ładuje się zawsze, gdy jest w uchwycie. Rozładowana bateria już nigdy Cię nie zaskoczy.

Dywaniki do kabiny

Tak, jak wcześniej wspomniano — kabina ciężarówki, to drugi dom kierowcy. Musi się tam czuć dobrze, przytulnie i komfortowo. Dobrze wykonane dywaniki zmienią kabinę nie do poznania. Można znaleźć spersonalizowane, specjalnie wyszywane, żartobliwe, lub z jakimś miłym hasłem. Zastanów się jaką opcję wybrać. Dywaniki welurowe wpłyną na przytulność kabiny, gumowe czy z eko skóry będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Gadżety ozdobne

Kierowcy kochają personalizować kabinę swojego pojazdu. Często widzimy tabliczkę z imieniem, nazwą miasta, flagę kraju czy ulubionej drużyny piłkarskiej. Może dobrym rozwiązaniem będzie tablica LED z imieniem, lub wybranym logo na tylną ścianę kabiny?

Jak widzicie, pomysłów nie brakuje. Określ swój budżet i wybieraj z naszych propozycji. Wszystkie z nich wydają się praktyczne, ale każdy jest inny. Dla jednego to ekspres do kawy będzie strzałem w dziesiątkę, dla drugiego bezprzewodowa ładowarka. Może zdarzyć się oczywiście, że nic z powyższych nie będzie wystarczająco dobre. Wtedy koniecznie podziel się z nami swoim pomysłem na prezent dla kierowcy ciężarówki.

Scroll to Top