Ochrona środowiska

Filozofia związana z pełnym zaangażowaniem LCL Spedition w procesy ochrony środowiska jest realizowana na wielu różnych płaszczyznach działalności firmy.

#LCLECO razem dla natury

Posadzimy razem 5 000 drzew

Sadzenie drzew to jedno z wielu działań o charakterze ekologicznym realizowanym przez naszą firmę. To naturalny krok w celu poprawy jakości powietrza w Zielonej Górze. Wynika z troski o lokalne społeczności i jest częścią szerszych działań #LCLECO Razem dla natury.

LCL Spedition edukuje

Specjalnie przeszkolony pracownik naszej firmy, prowadzi szkolenia dla najmłodszych. Pokazuje im, jak możemy wspólnie dbać o środowisko naturalne. Uczy dzieci m.in. jak:

  • Segregować odpady w domu i szkole.
  • Oszczędzania wody oraz energii elektrycznej.
  • Alternatywnych form transportu.
  • Przedstawia przykłady ile zasobów, takich jak woda i prąd, trzeba zużyć do produkcji wybranych dóbr.

LCL Spedition spełnia europejskie standardy emisji spalin

Systematycznie wymieniamy naszą flotę. Efektem takiego działania jest spełnienie przez nasze pojazdy restrykcyjnych norm spalania. 100% naszych pojazdów klasyfikowanych jest w normie EURO 6.

Energia odnawialna w LCL Spedition

Troska o środowisko stanowi dla nas priorytet, dlatego podejmujemy świadome decyzje dotyczące sposobu pozyskiwania energii. Nasza firma, aktywnie dąży do ograniczenia negatywnego wpływu na planetę poprzez korzystanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. To dla nas nie tylko kwestia zgodności z obowiązującymi standardami, ale również wyraz naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Wykorzystując energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł, nie tylko minimalizujemy nasz wpływ na emisję gazów cieplarnianych, ale także wspieramy rozwój zrównoważonych praktyk energetycznych.

Spełniamy europejskie normy środowiskowe EURO 6.

#LCLECO RAZEM DLA NATURY

Eco-driving w LCL Spedition

Nasze technologie informacyjne zbierają informacje o stylu jazdy kierowców. Dzięki temu rozwiązaniu mamy wpływ na ten aspekt działalności. Eco-driving polega na:

  • Przewidywaniu sytuacji na drodze przez naszych kierowców – unikaniu niepotrzebnych przyspieszeń i hamowań.
  • Wyłączaniu silnika podczas postojów dłuższych niż 60 sekund.
  • Regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach.
  • Unikaniu używania „biegu jałowego”.
  • Rezygnacji z rozgrzewania silnika przed wyruszeniem w trasę.
  • Auta wyposażone w skrzynię manualną posiadają asystenta zmiany biegów, który pomaga zachować zasady eco-drivingu.
Scroll to Top