Pracownicy magazynowi na tle powierzchni magazynowej, ubrani w roboczą odzież

Kultura bezpieczeństwa

Skutecznie dbamy o bezpieczeństwo ludzi,
przesyłek oraz środowiska naturalnego.

CEL

Bezpieczeństwo ludzi

Zdrowie i życie ludzi jest dla nas najważniejsze. W codziennej praktyce korzystamy z procesów, które skutecznie dbają o bezpieczeństwo ludzi na wszystkich polach działania. Wdrożyliśmy Certyfikat ISO 45001, który jest międzynarodowo uznawanym System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Certyfikat ten jest potwierdzeniem, że LCL SPEDITION zarządza procesami oraz ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób systematyczny i spójny. Otrzymanie certyfikatu pokazuje zaangażowanie w dbałość firmy o środowisko pracy i zdrowie pracowników oraz ciągłe doskonalenie procesów związanych z BHP.

Pracownik magazynu w roboczej odzieży na tle powierzchni magazynowych
Pracownicy magazynu, jeden skanuje towar, drugi ciągnie wózek paletowy w magazynach LCL Logistic

CEL

Bezpieczeństwo przesyłek

Nieustannie zwiększamy bezpieczeństwo przewozu ładunków. Wszystkie pojazdy wyposażone są w zintegrowane systemy GPS, które pozwalają na bieżącą komunikacją pomiędzy kierowcą a centralą LCL SPEDITION. Dla zachowania bezpieczeństwa niezwykle ważne jest również doświadczenie naszych kierowców oraz zespołu zarządzającego ładunkiem z centrali firmy. Każdy ładunek jest monitorowany na bieżąco, jego status i lokalizacja przesyłana jest w czasie rzeczywistym. Zaawansowane systemy IT wpływają na bezpieczeństwo i wydajność prowadzonych projektów spedycyjnych.

Baner: Systemy GPS monitorujące położenie pojazdu i ładunku, kierowcy przed autami floty LCL Spedition

CEL

Bezpieczeństwo środowiska naturalnego

Nasza flota spełnia europejskie normy ochrony środowiska EURO 6, a nasze technologie informacyjne zbierają informacje o stylu jazdy naszych kierowców. Dzięki temu rozwiązaniu mamy wpływ na ochronę środowiska.

Eco-driving w LCL SPEDITION polega na:

Baner: Normy środowiskowe Euro 6, kierowcy przed 3 autami ciężarowymi floty