Kuźnia młodych talentów – LCL KK NIDAN!

Sport to zdrowie. Z tym zgodzą się prawie wszyscy. Co daje regularny wysiłek i współzawodnictwo? Bez wątpienia zredukuje stres, rozładuje napięcie, oczyści umysł, pomoże jaśniej myśleć i poprawi koncentrację. Ponadto przestaniesz być ospały, poprawi się Twój nastrój i poczujesz przypływ energii.

Uprawianie sportu od młodych lat hartuje ducha i budzi w nas zdrową rywalizację. Kształtuje szacunek do swojego ciała i do drugiego człowieka. To dlatego tak ważne jest, żeby młodzi ludzie obudzili w sobie pasję do sportu, pasję, która nakieruje potencjał i energię na dobre tory.

Współpraca LCL z Klubem Karate NIDAN

Rozpoczęliśmy współpracę jeszcze jako Lubuskie Centrum Logistyczne i od lat współpracujemy z Klubem Karate „NIDAN” – Zielona Góra. Mając świadomość, jak ważne jest inwestowanie w potencjał młodzieży, nasze serce przylgnęło do tych młodych talentów.

W języku japońskim słowo „kara” znaczy „pusta”, „te” – „ręka”, dlatego słowo karate należy rozumieć jako „pusta ręka”. 

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. W walce karate chodzi o obezwładnienie przeciwnika, nie używając broni, a jedynie części własnego ciała. Nie tylko uczy pokonywania napastników, ale także rozwija charakter, samokontrolę, refleks i precyzję ruchów.

Czy dzieci powinny trenować karate?

W głowach wielu rodziców pojawia się pytanie, czy dzieci powinny trenować karate? Od naszych partnerów zawsze słyszymy jedną odpowiedź — jak najbardziej! 

Trening ten u dzieci nie dotyczy jedynie ciała, ale również umysłu i charakteru. Nowi uczniowie ćwiczą opanowanie, ale także okrzyk bojowy. Do tego młodzi adepci uczą się samokontroli, ale i pracują nad swoim charakterem, uczą się wyznaczać i osiągać cele, realizują potrzebę przynależności. Wszystko to wpływa korzystnie na koncentrację i przyswajanie wiedzy. Niezaprzeczalne są także korzyści fizyczne, jak spryt, kondycja czy wytrzymałość. To najlepsza recepta na rozwinięcie równowagi i płynności ruchów. 

Czy trzeba nam więcej argumentów, aby docenić pracę, jaką wykonuje Klub Karate „NIDAN”? 

LCL sponsorem tytularnym KK NIDAN

W listopadzie 2021 zwieńczeniem naszej długiej współpracy było podpisanie umowy sponsorskiej. LCL stało się sponsorem tytularnym Klubu Nidan. Wynika to z podpisania trójstronnej umowy między przedsiębiorstwem, klubem i Fundacją Promocji i Rozwoju Karate Tradycyjnego NIDAN.
„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ fundacja i nasz klub na najbliższy rok mają zapewnione bezpieczeństwo finansowe” – powiedział Anatol Kałasznikow, prezes fundacji i rzecznik klubu. – „W związku z zawarciem umowy ze sponsorem tytularnym zmienia się nazwa klubu. Właściciele firmy Agata i Mateusz Oleksiejuk są z naszą fundacją od początku jej powstania. To wspaniałe osoby o wielkich sercach, dlatego bardzo się cieszę, że wciąż będziemy podążać wspólnymi drogami.”

„Dzięki zawartej umowie nadchodzą lepsze czasy dla klubu” – dodał Mirosław Kuciarski, trener w Klubie Karate NIDAN. – „Już od dwóch lat współpracujemy z firmą LCL, dzięki niej nasz klub uzyskał wsparcie finansowe, które bardzo pomaga naszym zawodnikom rozwijać się sportowo. Bardzo dziękujemy.”

LCL Klub Karate NIDAN Zielona Góra – od dziś pod taką nazwą sportowcy największej zielonogórskiej organizacji skupiających karateków będą zdobywać trofea. Jak kiedyś, tak i teraz trzymamy kciuki za młode talenty i czekamy na ich sukcesy. Czasem wystarczy tylko odrobina wsparcia, aby osiągnąć sukces i spełnić marzenia.

Scroll to Top