Dziękujemy Szpitalowi Uniwersyteckiemu za współpracę

Gdy na początku roku Szpital Uniwersytecki im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze wystosował w swoich mediach społecznościowych apel z prośbą o pomoc w magazynowaniu sprzętu medycznego, zarząd spółek LCL odpowiedział na niego błyskawicznie.

Wspomniany sprzęt miał stać się wyposażeniem nowo wybudowanego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, jednak otwarcie placówki musiało zostać zawieszone ze względu na konieczność przeznaczenia budynku na potrzeby pacjentów zarażonych koronawirusem. Przyszłe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka stało się Szpitalem Tymczasowym a sprzęt medyczny dedykowany Centrum, nie mógł zostać umieszczony w miejscu swojego przeznaczenia. Sam szpital nie dysponuje odpowiednio dużą powierzchnią magazynową, prośba o pomoc dotyczyła więc wsparcia w przechowaniu sprzętu. 

Współpraca ze Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Pomiędzy prezesem szpitala — Markiem Działoszyńskim oraz prezesem zarządu spółek LCL — Mateuszem Oleksiejukiem została podpisana umowa dotycząca darmowego, bezterminowego udostępnienia powierzchni magazynowej LCL Logistic na przechowanie sprzętu medycznego placówki. Sprzęt ten został przetransportowany pojazdami floty LCL Spedition.

Nasza kilkumiesięczna współpraca ze Szpitalem Uniwersyteckim właśnie została zakończona. Echa pandemii koronawirusa cichną, budynek przeznaczony na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka może już być wykorzystany do celu, w którym powstał. Dedykowane mu sprzęty mogą zająć swoje miejsce w Centrum. Ostatni transport z wyposażeniem medycznym dotarł już do budynku szpitala. Był on ponownie transportowany pojazdami floty LCL Spedition.

Ze swojej strony dziękujemy zarządowi szpitala za współpracę i cieszymy się, że byliśmy w stanie wspomóc placówkę, udostępniając zasoby naszych spółek.

Scroll to Top